Dyrektor generalny MicroStrategy zajmuje się FUD w kwestiach podatkowych dla inwestorów Bitcoin

Michael Saylor z MicroStrategy niedawno wypowiedział się w ostatnim wywiadzie na temat bitcoina . Przypominając o cechach aktywów związanych z osobistą opieką, dyrektor generalny zapewnił, że nawet jeśli ktoś „trzyma broń przy Twojej głowie”, nikt, w tym organy podatkowe, nie może „odebrać Ci Bitcoina”.

Saylor, który kiedyś ujawnił swoje osobiste zasoby Bitcoin, dodał:

Możesz powiedzieć wszystkim, żeby się pieprzyli. Możesz włożyć to do głowy, zapamiętać cholerny klucz, prawda, i jest tutaj. A potem klasyczną odpowiedzią Bitcoinera jest: o tak mój Bitcoin, zgubiłem go w wypadku na łodzi…

Maksymalista Bitcoin stoi na czele jednego z największych inwestorów instytucjonalnych aktywów cyfrowych. Według Bitcoin Treasuries MicroStrategy przechowuje 70784 monet o wartości ponad 1,13 miliarda dolarów w swojej rezerwie skarbowej. Twierdził teraz, że bez względu na to, w jaki sposób organy regulacyjne, takie jak organy podatkowe, podchodzą do Bitcoin, aktywa zawsze będą cenione.

Jeśli Bitcoin jest [a] lepszym środkiem przechowywania wartości niż obligacje, akcje, nieruchomości, złoto, srebro i instrumenty pochodne oraz każdy rodzaj gotówki, to nie ma powodu, dla którego nie miałby pochłaniać 100 bilionów dolarów energii pieniężnej, niezależnie od tego, czy co jeśli zastosujesz do niego wszystkie przepisy…

Saylor zasugerował również, że gdyby nie mógł zarządzać swoim obciążeniem podatkowym, wolałby powiedzieć, że stracił dostęp do swojego gospodarstwa:

Pod koniec dnia, jeśli popchniesz mnie za daleko, zgubiłem to, przepadło, przepraszam. Podatek to

Jeszcze zanim prezydent Joe Biden rozpoczął swoją kadencję, FUD z powodu podwyżek podatków dla Bitcoin złapał inwestorów w kosmosie. Co więcej, Saylor uważa, że ​​w ciągu następnej dekady „regulacyjne FUD” byłoby najbardziej „logicznym wyzwaniem” dla inwestorów w społeczności kryptowalut, ale FUD nie wpłynąłby na magazyn wartości Bitcoina.

Wybór Bidena na przewodniczącego SEC, Gary’ego Genslera, był postrzegany jako pozytywny ruch wśród entuzjastów kryptowalut. Gensler, były przewodniczący CFTC (Commodity Futures Trading Commission), jest znany jako ktoś, kto „ głęboko rozumiał ” kryptowaluty i „mocno wspierał” Bitcoin od lat.

Jednak urzędnicy wezwali do globalnych regulacji dotyczących monitorowania aktywów. Ostatnio Janet Yellen, wybrana przez Bidena na sekretarza skarbu, uznała, że ​​kryptowaluty są wykorzystywane głównie do nielegalnego finansowania. Chciała również zbadać sposoby ograniczenia ich używania, aby zapobiec praniu pieniędzy za pomocą Bitcoinów.